VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy

23 sierpnia 2016 r. w miejscowości Spalona na boisku Orlik, już po raz szósty odbył się coroczny turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów. Turniej swoją obecnością zaszczycił Dolnośląski Komendant Wojewódzki st. bryg. Adam Konieczny wraz z reprezentacją z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Po bardzo zaciętych i widowiskowych meczach, w których padało mnóstwo bramek, zwycięzcami okazali się gospodarze turnieju JRG nr 2 Legnicy, odzyskując puchar przechodni z rąk ubiegłorocznego zwycięzcy JRG nr 3 w Chojnowie.

W rozegranym turnieju padły następujące wyniki:

KW PSP Wrocław:  JRG nr 1 Legnica  0:3

JRG nr 3 Chojnów: KM PSP Legnica  5:2

JRG nr 2 Legnica: KW PSP Wrocław 3:0

JRG nr 1 Legnica: JRG nr 3 Chojnów 2:1

JRG nr 2 Legnica: KM PSP Legnica 5:1

KW PSP Wrocław: JRG nr 3 Chojnów 0:1

JRG nr 1 Legnica: KM PSP Legnica 5:1

JRG nr 1 Legnica: JRG nr 2 Legnica 2:3

KW PSP Wrocław: KM PSP Legnica 5:2

JRG nr 3 Chojnów: JRG nr 2 Legnica 4:4

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. JRG nr 2 Legnica – 10 pkt
  2. JRG nr 1 Legnica – 9 pkt
  3. JRG Chojnów – 7 pkt
  4. KW PSP Wrocław – 3 pkt
  5. KM PSP Legnica – 0 pkt

Spotkania rozgrywane były w systemie 5+bramkarz w czasie 2 x 9 minut.

Mimo ostrej rywalizacji pojedynki toczyły się w przyjaznej atmosferze i w każdym meczu obowiązywała zasada fair play. Oprócz zwycięzców, duże brawa należą się również strażakom z JRG nr 1 w Legnicy, której reprezentacja liczyła tylko 6 osób i w każdym meczu musieli grali bez żadnej zmiany zajmując 2 miejsce.

Należy też wspomnieć, że w reprezentacji KM PSP w Legnicy grał również Komendant Miejski mł. bryg. Zdzisław Sokół, Z-ca Komendanta Miejskiego mł. bryg. Wojciech Huk oraz niezawodny bramkarz bryg. w st. spoczynku Stanisław Duszeńko.

Komenda Miejska PSP w Legnicy składa podziękowania Wójtowi Gminy Kunice Panu Zdzisławowi Tersie oraz Dyrektorce Gimnazjum w Spalonej Pani Jolancie Kozuli za udostępnienie boiska sportowego Orlik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9