Pożar budynku warsztatowego

Dnia 3 lipca 2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy początkowo wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty śmieci znajdującej się w pobliżu budynku warsztatowego.
W trakcie dysponowania sił i środków do zdarzenia Dyżurny Operacyjny odbierał kolejne zgłoszenia, z których wynikało, że od pożaru sterty śmieci zajęła się elewacja budynku oraz dach. Niezwłocznie zadysponowano do pożaru 3 zastępy z JRG nr 2 w Legnicy oraz 3 zastępy z JRG nr 1 w Legnicy. Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar w fazie rozwiniętej. W pierwszej fazie działań podano 2 prądy wody w natarciu na płonący obiekt oraz jeden prąd wody w obronie budynku przyległego. Budynek odłączono od sieci energetycznej. Ze względu na intensywny rozwój pożaru polecono zadysponować dodatkowe siły i środki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Legnickie Pole, OSP Raczkowa, OSP Kunice oraz siły i środki z sąsiednich powiatów (JRG Lubin, JRG Złotoryja, JRG Jawororaz OSP Małuszów). Z powodu udziału znacznej ilości sił własnych w zdarzeniu Dyżurny Operacyjny zadysponował OSP Resztowany oraz OSP Ulesie na zabezpieczenie operacyjne miasta.
Z informacji uzyskanych przez KDR od pracowników wynikało, że w jednym z warsztatów znajdowały się butle z czynnikiem chłodniczym do napełniania klimatyzacji, butle z gazem propan-butan oraz butle z tlenem. Butle zostały przez strażaków niezwłocznie wyniesione na zewnątrz budynku. Ze względy na duże promieniowanie cieplne emitowane przez pożar podano również 1 prąd wody w obronie pojazdów zaparkowanych w bliskim sąsiedztwie warsztatu. Po dotarciu kolejnych jednostek na miejsce zdarzenia podano dodatkowe prądy wody do wnętrza budynku. Na miejscu zdarzenia z pożarem walczyło 50 strażaków. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.